Projekti uudised

INSMER projekti uued robootika õppekavad juba käivitusid Tallinna Tööstushariduskeskuses

 INSMER projekti tegevustesse on mõju suurendamiseks kaasatud lisaks ametlikele partneritele ka Tallinna Tööstushariduskeskus, mis alustas uute robootika õppekavade alusel õpetamist juba septembrist 2018.

Tallinna Tööstushariduskeskus käivitas sügisel kaks täiesti uut eriala – robotioperaator tase 4 esmaõpe ja robotitehniku tase 5. jätkuõpe. Õppijaid on hetkel 60.

image002

“Tänapäeva tööstuses on erinevaid roboteid – nii tööpinki teenindavad robotid, värvirobotid, keevitusrobotid, aga ka mõõterobotid – ning roboteid tuleb ka pidevalt juurde. Hetkel ei ole aga robot veel nii tark, et end ise hooldaks, kalibreeriks ja tööle paneks. Selleks on vaja operaatorit, kes lisaks tehnoloogilistele protsessidele tunneks ka roboteid. Kui inimene on näiteks keevitusroboti operaator, siis peab ta tundma ka keevitustehnoloogiat ja väga heal tasemel ka robootikat”, sõnab Tallinna Tööstushariduskeskuse mehaanika-, elektroonika ja IT valdkondade  juhataja Eduard  Brindfeldt.

“Samuti on välja töötatud kaks kutsestandardit – robotioperaatori 4. tase ja robotitehniku 5. tase. Robotitehniku 5. tase on aste kõrgem – tema häälestab robootikasüsteemi. Kui ettevõttes on näiteks mitu robotit, siis see inimene tegeleb juba nende omavahelise tööga. 5. tase tähendab seda, et tegemist on jätkuõppega ja see omakorda tähendab, et eelnevalt peab olema ka mehhatroonika või robotioperaatori haridus” lisas Brindfeldt.

 


Projekti partnerite viies koosolek toimus 22.-23.01.2018 Riias, Lätis.

Kohtumisel arutati robootika õppekavade piloteerimise, täiendkoolituste arenduse ja robootika case-book metoodika teemal. Samuti vahetasid INSMER Eesti, Läti ja Soome partnerid kogemusi tööstusettevõtete kaasamise teemal – millised on ettevõtjate vajadused robootika vallas, millised olid õppekavade muudatusettepanekud ja kuidas jätkub INSMER raames koostöö edaspidi.

IMG_1862 IMG_1923

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.-17.nov.2017 toimus Tallinnas Instruteci mess, mille raames toimusid erinevad seminarid. 16.11.2016 tutvustas Jüri Riives Erasmus+ projekti INSMER.

Projekti partnerite neljas koosolek toimus 11.09.2017 Turus, Soomes.

Projekti partnerite kolmas koosolek toimus 05.-06.06.2017 Riias, Lätis.

foto1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekti partnerite teine koosolek toimus 15.02.2017 Lahtis, Soomes.

16.-18.nov.2016 toimus Tallinnas Instruteci mess, mille raames toimus 16.11.2016 ka Erasmus+ projekti INSMER tutvustamine.

Projekti partnerite avakoosolek toimus Tallinnas 26.10.2016.